Bemutatta közös programját az LMP és az Új Kezdet

2017. december 14. 16:49

Fenntartható jóllétet ígér az LMP és az Új Kezdet csütörtökön bemutattatott 2018-as választási programja. Szél Bernadett közölte: gazdaságpolitikájuk lényege, hogy a fejlődésből az emberek széles rétege profitáljon.

2017. december 14. 16:49

Bemutatta közös, 2018-as választási programját csütörtökön az LMP és az Új Kezdet. Szél Bernadett miniszterelnök-jelölt a dokumentumot ökopolitikai programnak nevezte, és mint mondta, azt polgármesterek, döntéshozók részvételével készítették, így jól alkalmazható a mindennapokban jelentkező problémákra. Közölte: gazdaságpolitikájuk lényege, hogy a fejlődésből az emberek széles rétege profitáljon, mint fogalmazott, fenntartható jóllétet ígérnek.

Programjuk megoldást kínál a bérválságra is – sorolta –, a multik helyett pedig a hazai kis- és közepes vállalkozásokat tekintik partnernek. A büdzsé 20 százalékát fordítanák az oktatásra, a jelenleginél nagyobb hangsúlyt helyeznének a betegségek megelőzésére, ehhez pedig megerősítenék az egészségügyi alapellátást. Szél Bernadett cáfolta, hogy az általuk szorgalmazott többkulcsos, progresszív adózás emelést jelentene, mint mondta, a 0, a 12 és 24 százalékos személyi jövedelemadó-kulcsokat tartalmazó tervük az emberek 90 százalékánál több pénzt hagyna. A teljesítmény és nem az uram-bátyám viszony dominálna az előrejutásban – ígérte, és zöld fordulatot sürgetett, valamint „okos gazdaság” építését, amely a humán tőkére és a fenntartható erőforrásokra épít.  

Az LMP társelnöke gyors változtatást tartott fontosnak az oktatásban. Mint mondta, a tanárok óraszámát heti 20 órában maximálnák, az iskolákat pedig visszaadnák azon önkormányzatoknak, amelyek képesek azok fenntartására. Az oktatók bevonásával dolgoznák át a nemzeti alaptantervet úgy, hogy az a kompetenciákra helyezze a hangsúlyt. Megszüntetnék az állami tankönyv-monopóliumot, amelynek kialakítása a politikus szerint csupán egy korrupciós intézkedés volt, és többletjuttatással ösztönöznék a pedagógusokat arra, hogy a hátrányos helyzetű térségekben vállaljanak munkát. Az LMP visszaemelné az alkotmányba a társadalombiztosítás intézményeit és mindenkinek biztosítanák az orvosi ellátást, aki arra rászorul. Megtartanák a családi adókedvezményt, sőt azt megkétszereznék az egygyermekesek számára,  „jelenleg ugyanis a második gyermekekért küzd az ország” – indokolta álláspontjukat Szél Bernadett, aki szólt a nők nagyobb megbecsülésének szükségességéről is, az egyenlő munkáért egyenlő bért programpontjukról. Leszögezte azt is, első intézkedései között ratifikálnál az Isztambuli Egyezményt.

Gémesi György, az Új Kezdet elnöke szerint az ország jelenleg a rosszul működő tanácsrendszer felé tart, ahol mindenről a politikailag irányított hivatalok és nem a választott tisztségviselők döntenek. Bírálta a kormány által megvalósított centralizációt, mint fogalmazott, megszűnt a települések joga az önkormányzáshoz. Emellett piaci versenyt sürgetett, anélkül ugyanis szerinte legyengül a gazdaság, de bírálta a kormányzat számos beruházását is, amelyeket nem fenntarthatónak ítélt. Közölte azt is: el kell érni, hogy beruházásaink tizenöt év múlva is ugyanazt nyújtsák, így az amortizáció fedezésére is biztosítani kell forrásokat, ami jelenleg hiányzik.

Kanász-Nagy Máté, az LMP szóvivője a programot úgy jellemezte: céljuk, hogy az emberek maguk dönthessenek a sorsukról és visszaadnák a közösségek önrendelkezési jogát. Ábrahám Júlia, az LMP elnökségi tagja arról számolt be, hogy a csaknem egy éve készülő programot Lányi András szerkesztette. Üveges Gábor, az Új Kezdet választmányi elnöke a vidék, a kistelepülések képviseletét ígérte.

(MTI)

Összesen 217 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
áfonya
2017. december 15. 13:23
Két zsidót (sorost-merkelt ) még mindig a bosszúvágy vezérli fűti világháborúban zsidóságot elszenvedett borzalmakért. Ez a két személy főkolompos keresztényeket üldöző betolakodók euba való deportálásáért.
áfonya
2017. december 15. 13:10
Folyton összeérnek Széllel a sorosista szálak A demonstráción Sebály Bernadett, A Város Mindenkié egyik fő aktivistája is jelen volt, akit az Amnesty International kampánykoordinátoraként kóstolt bele korábban a politikamentes civilségbe. Emellett a Minority Rights Group Internationalnek is dolgozik, amelyet szintén számos, az OSF köldökzsinórján élő szervezet támogat. Sebály emlékezetes alakítása volt, amikor többedmagával betört az Országgyűlés igazságügyi bizottságának április 25-i ülésére, és ott transzparensek kifeszítésével a civiltörvény módosítását követelték kevésbé demokratikus módon. Nem meglepő módon ennek a megmozdulásnak is Szél Bernadett volt a főszereplője. Felmerül a kérdés, hogy vajon a civilek teljesen spontán módon, maguktól tesznek-e hasonló dolgokat, vagy megkapják a politikai szférából a buzdítást és a támogatást. Például valamelyik képviselő leadta a parlamenti beléptetéshez az aktivisták neveit, ám amikor Rubovszky György, a bizottság azóta elhunyt elnöke utána akart járni, hogy ki volt az, Szél Bernadett alaptörvény-ellenességre hivatkozva tiltakozott ez ellen. Tiltakozásban ugyanúgy erős, mint a Soros György alapítványhálózatához fűződő kapcsolatai takargatásában.
áfonya
2017. december 15. 13:08
Amikor a Migszol tüntetést szervezett 2015. január 20-án a kormány bevándorlásellenes retorikája miatt, az LMP hátsóbb vonalaiból feltörekvő Szél Bernadett is demonstrált a többiekkel. A párt miniszterelnök-jelöltje azonban ennél jóval gazdagabb sorosista előélettel büszkélkedhet, hiszen megjárta a Humanista Mozgalmat és a Menedék Migránsokat Segítő Egyesületet is. A Város Mindenkié csoport sem véletlenül csatlakozott be a Soros univerzumba, hiszen nem a semmiért fizetnek ott: 2013-ban már törvénymódosítást kezdeményeztek, hogy ne legyenek büntethetők a hajléktalanok az életvitelszerű közterületi tartózkodásért. A törvényjavaslatot az LMP-s Szél Bernadett nyújtotta be. Ennek parlamenti elutasítása után jött a menetrendszerű tüntetés a demokráciába beletörődni képtelen „civilek” és persze Szél Bernadett részvételével.
áfonya
2017. december 15. 13:06
Szél Bernadett megmozdulásainál véletlenül rendre ott van a Soros-kapcsolat. Bevallott szövetségeseik között ott találjuk a Soros György pénzéből élő civil szervezeteket, mint a TASZ, a Magyar Helsinki Bizottság vagy a Civil Kollégium Alapítvány. Ezen még szellemeskednek is kicsit, és megjegyzik, hogy ha valakit kifelejtettek volna a felsorolásból, akkor emailben jelezni lehet nekik. Megvan a bája, amikor a Soros-szervezetek maguk ismerik be a hálózat létét és működését. A legfontosabb szövetségesüket azonban így is sikerült kifelejteniük a felsorolásból – írja a Tűzfalcsoport –, hiszen nincs ott a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) neve, pedig 2011 óta ezen a Soros-féle lélegeztetőgépen üzemel A Város Mindenkié is. A hálózat alkotóelemeként természetesen a Migszol bevándorló- és menekültsegítő csoporttal is közeli barátságot ápolnak. És itt lép be a politika, amelyen Soros szervezetei állítólag kívül állnak, hiszen állítólag civilek. Gyakorlatilag viszont mégsem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!