Eduline: Tíz magyar egyetem is felkerült a QS rangsorára

2020. március 04. 17:41

Az Eduline oktatási portál összegzése szerint az ELTE, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem több tudományterületen is jó eredményt ért el, az élet- és orvostudományok területén pedig a Semmelweis Egyetem szerepelt a legjobban.

2020. március 04. 17:41

Tíz magyar egyetem is felkerült a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as szakterületi rangsorára, amelyet szerdán hoztak nyilvánosságra. Az Eduline oktatási portál összegzése szerint az ELTE, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem több tudományterületen is jó eredményt ért el, az élet- és orvostudományok területén pedig a Semmelweis Egyetem szerepelt a legjobban. A rangsorban öt tágabb tudományág (bölcsészettudomány, mérnöki-technológiai tudományok, élet- és orvostudományok, természettudományok, társadalomtudományok) és azon belül 48 szűkebb szakterület szerint rangsorolták a világ 1368 felsőoktatási

Az élet- és orvostudományok területén a magyar felsőoktatási intézmények közül a Semmelweis Egyetem érte el a legjobb eredményt: a QS szakemberei a 295. helyre sorolták. A listára a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem is felkerült, előbbi a 401-450. helyezést, utóbbi pedig a 451-500. helyezést szerezte meg. A természettudományi listán az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 318. helyen, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem pedig a 451-500. helyen végzett.

A társadalomtudományi képzések rangsorában a CEU a 178. helyen, a Budapesti Corvinus Egyetem a 401-450. helyen végzett. A bölcsészettudományi terület listáján a CEU a 120. helyet, az Eötvös Loránd Tudományegyetem pedig a 371. helyet szerezte meg. A mérnöki-technológiai képzési terület rangsorára csak egy magyar felsőoktatási intézmény, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem került fel: a BME 295. helyen végzett.

(MTI)

Összesen 66 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
A teremburáját
2020. március 05. 11:10
folyt. 1998-ban PhD doktori fokozatot szerzett 'Gazdasági hatékonyság növelése az üzleti folyamatok korszerű elemzési és tervezési módszereinek felhasználásával' címmel. A Miskolci Akadémiai Bizottság tagjává választották. Egyetemi oktatói pályafutását 1992-ben kezdte, a Miskolci Egyetem vállalatgazdaságtani tanszékén, később docensi kinevezést kapott és a Gazdálkodástani Intézet üzleti vállalkozások tanszékének vezetője lett. 2001-ben kinevezték az intézet igazgatójává. Vajon a MAB mit is kifogásolt egyetemi tanári kinevezésénél?
józan paraszti ész
2020. március 05. 10:11
Oszt a CEU-n oktatók miért tanítanak ott 4-szer olyan jól mint a magyar egyetemen. Tudni illik az ott előadók nagy része másik egyetemen is oktat.
felucca
2020. március 05. 07:23
Szóval segítek lefordítani a mandiner-újbeszélt: Sehol nincsenek a magyar egyetemek, azaz valahol a hátsó félben-harmadban. Bekerültek a rangsorba, igen, ez kurva nagy dicsőség! Elindultam a futóversenyen, és beértem, mielőtt elbontották a célt. A ceu -akármagyar, akárnemmagyar - van, ahol a harmincadik, kiemelkedő helyen van. Ezért el kellett üldözni, amit az itt kommentelők nagy része zajos tapssal kísért. Hát elmentek a kurva anyátokba, primitív, hazaáruló, nemzetrontó barmok!
desi
2020. március 04. 21:18
Senki nem beszél róla, de a Liszt Ferenc Zeneakadámia a 47. lett a saját területén, erre sem ártana büszkének lenni. Nem az számít egyébként, hogy mennyire nemzetköziek a diákok, ezt a QS nem veszi figyelembe. A CEU egyébként két területen van ez első kétszázban, háromban az első százban és kettőben az első ötvenben.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!